W tegorocznym siódmym już zlocie Zabytkowych Citroënów wzięła udział nasza skromna ekipa, którą reprezentował tym razem DS, 2CV i HY…

Baza tegorocznego zlotu zlokalizowana była w Karkonoszach w Złotnikach Lubańskich w pięknie położonym ośrodku Złoty Sen nad Zalewem Leśniańsko-Złotnickim. Bogaty program turystyczny pozwolił nam poznać osobliwe zakątki tej części Polski. Odwiedziliśmy bardzo ciekawy Zamek Czocha (szczególnie interesująca była dla wszystkich komnata książęca), zwiedziliśmy urokliwy Lubań Śląski i piękny Świeradów Zdrój oraz poznaliśmy tajniki Elektrowni Wodnej, zlokalizowanej w pobliży naszej bazy noclegowej.

Dzięki fantastycznej, prawdziwie letniej pogodzie delektowaliśmy się spacerami i długimi wieczorami.

Przy ognisku i dźwiękach gitary deliberowaliśmy na temat naszych zacnych citroenów . Zjechała się bowiem poważna ekipa Citroenów CX, DS oraz statecznych BL. Pozostałe modele citroenów stanowiły mniejszość. Codziennie przed wyjazdem w trasę właściciele pojazdów z namaszczeniem pucowali swoje cacka. Nie obyło się oczywiście bez drobnych awarii, ale te , jak zwykle w towarzystwie miłośników zabytkowych Citroenów są usuwane błyskawicznie. Wzajemna pomoc długoletnich już właścicieli zabytkowych pojazdów pozwala wielu kierowcom wyedukować się podczas takich zlotów.

Dzięki wysiłkom organizatorów (którym serdecznie dziękujemy) kolejne spotkanie w miłym towarzystwie możemy zaliczyć do bardzo udanych.

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Po konsultacji z Prezydentem Amicale Citroën Internationale (ACI) Stefanem Jost oraz zgodnie z sugestiami przedstawicieli Federacji Narodowych w związku z sytuacją polityczną - wojna na Ukrainie, w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników 17.ICCCR 2022 oraz sytuacją gospodarczą - wzrost cen paliwa, a przez to małą ilością zgłoszeń, jako organizator 17.ICCCR 2022, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu organizacji tej największej tego typu imprezy w Europie na 14-18.08.2024r.
Wpłaty dokonane na rok 2022 są ważne na 2024 rok
Ewentualne zwroty wpisowego będą dokonywane tylko na wniosek zainteresowanego do 30.12.2022.

This will close in 10 seconds