W dniach od 22 do 24 maja na Pałukach pojawiło się większe stado kaczek. Na ten czas uwiły sobie gniazdo w przyjaznym ośrodku „Relax” w Chomiąży Szlacheckiej.

Tym razem Citroëny 2 CV , bo o nich mowa, dotarły z różnych miejsc, najdłuższą podróż odbył załoga z Czech, trochę bliżej miały pojazdy z Warszawy, Opola, Poznania, Bydgoszczy, Torunia, Ostrowa czy Wrześni. Jak to zwykle bywa podczas zlotów organizowanych przez Citroen Klub Poznań była okazja do zaprezentowania pięknych wypieszczonych „kaczuszek” tym razem prezentacja odbyła się w Mogilnie. Przedstawiciele miejscowych władz wręczyli puchary dla najładniejszej 2 CV oraz dla załogi która pokonała najdłuższą trasę docierając na zlot. Kolejnym miejscem gdzie udało się całe stadko był pałac w Lubostroniu. Tam Citroëny posłużyły za rekwizyty do zdjęć młodych par. My również po zwiedzeniu pałacu wykonaliśmy zdjęcie rodzinne na schodach pałacu i udaliśmy się do bazy w Chomiąży. Dyrektorem artystycznym był Kaziu „Tinkers”, który tym razem wcielając się w postać klauna zachęcał (skutecznie) wszystkich do wspólnej zabawy. Podczas długich wieczorów rozmowy w znacznej części dotyczyły planów wspólnego wyjazdu na Światowy Zlot 2 CV w Czechach. Zebraliśmy rozmaite pomysły na wspólne wystąpienie na tym zlocie i postaramy się wdrożyć je w życie, by jako grupa polskich kaczek zostać tam zauważona. Dziękując kolegom z Mogilna z przygotowanie imprezy wyjeżdżaliśmy w niedzielę do domów umówieni już na kolejne spotkania.

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Po konsultacji z Prezydentem Amicale Citroën Internationale (ACI) Stefanem Jost oraz zgodnie z sugestiami przedstawicieli Federacji Narodowych w związku z sytuacją polityczną - wojna na Ukrainie, w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników 17.ICCCR 2022 oraz sytuacją gospodarczą - wzrost cen paliwa, a przez to małą ilością zgłoszeń, jako organizator 17.ICCCR 2022, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu organizacji tej największej tego typu imprezy w Europie na 14-18.08.2024r.
Wpłaty dokonane na rok 2022 są ważne na 2024 rok
Ewentualne zwroty wpisowego będą dokonywane tylko na wniosek zainteresowanego do 30.12.2022.

This will close in 10 seconds