W XIV już Letnim Rajdzie Citroenów wzięło udział ponad 130 osób.

Tegoroczny rajd  przyozdobiony był Citroenami 2CV, DS, CX, GS, BX.  Baza rajdu zlokalizowana była w Pszczewie,  w  pięknie położonym ośrodku Karina nad przezroczystym Jeziorem Szarcz. Bogaty program turystyczny pozwolił uczestnikom rajdu poznać ciekawe zakątki tej części Polski. Start załóg odbywał się na terenie ośrodka, skąd załogi przybywały na Rynek w gościnnym Pszczewie. Podczas, gdy nasze zabytkowe Citroeny cieszyły oko mieszkańców i gości Pszczewa uczestnicy zlotu zwiedzali Muzeum Szewca. Po krótkiej przerwie  załogi udały się do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, by poznać trochę historii i odwiedzić nietoperze. Następnie na Rynku w Międzyrzeczu odbył się obowiązkowy odcinek specjalny dla wszystkich kierowców na samochodzie Citroen Cactus. Tutaj też Mieszkańcy Międzyrzecza mogli podziwiać nasze kolorowe samochody. Po tych zawodach sprawnościowych załogi zwiedziły zamek w Międzyrzeczu i pobliskie muzeum. Jednym z kolejnych zadań była próba sprawnościowa na rowerze wodnym. Dzięki fantastycznej , prawdziwie letniej pogodzie część uczestników bezpośrednio po wykonaniu tego zadania postanowiła ochłodzić się jeziorze.

Trasa rajdu nie była zbyt długa (ok. 60 km) , ale atrakcji było tak wiele, że uczestnicy byli pełni wrażeń po wykonaniu wszystkich zadań. Satysfakcja uczestników rajdu była ogromna, obyło się również bez jakichkolwiek awarii naszych samochodów.

Po szalonej zabawie do białego rana, w niedzielne południe wszyscy uczestnicy, głównie dzieci mogły zapoznać się z pracą strażaków  OSP Pszczew i  ich okazałym sprzętem gaśniczym . Radości było co nie miara, a próby kierowania strumieniem wody okazały się niełatwym zadaniem.

Następnie odbyło się uroczyste zakończenie rajdu. Najlepsze załogi otrzymały puchary ufundowane przez  Burmistrza Międzyrzecza, który patronował całej naszej imprezie. Wójta Pszczewa ufundował i wręczył puchar dla najlepszej załogi w kategorii oldtimer.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za kolejne miłe spotkanie.

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *