Tradycyjnie na początku czerwca udaliśmy się na rajd Afrodyty i Citroëna organizowany przez Automobilklub Toruński a rozgrywany na trasie Toruń – Bydgoszcz – Pieczyska. Nasza silna reprezentacja klubowa zbierała się po drodze do Torunia, by na starcie pojawić się w liczbie 15 załóg mając w swoich szeregach najstarszy pojazd na rajdzie Citroëna DS19. Po szczegółowej odprawie z toruńskiego rynku na trasę rajdu wyruszyło ogółem 51 załóg.

Rajd rozgrywany był w trzech kategoriach:
Afrodyta – panie za kierownicą dowolnego samochodu;
Citroën – dowolny kierowca w dowolnym Citroënie oraz
Oldtimer – zabytkowy Citroën z dobrym kierowcą.

Nasz klub reprezentowany był we wszystkich kategoriach. Przy ładnej wiosennej pogodzie nasze doświadczone załogi uporały się z nawigacją, poznając ciekawe miejsca ziemi toruńsko – bydgoskiej, w komplecie dotarły na metę nad zalewem Koronowskim. Po drodze trochę się „po ścigaliśmy” na odcinkach specjalnych i potrudziliśmy przy rozwiązywaniu zadań z przepisów ruchu drogowego. Wieczorem odstawiliśmy strudzone rajdem nasze citroeny na parking a sami spędziliśmy długi wieczór przy ognisku. Czas umilał „człowiek orkiestra” skutecznie zachęcając do tańca.
W niedzielę odbyła się dekoracja zwycięzców i tak w kategorii „oldtimer” drugie miejsce zajęła nasza załoga z Mogilna Dorota Czarnecka z pilotem Janem Biednikiem na Citroënie 2CV a miejsce trzecie również Citroën 2CV kierowany przez Romana Kasprowicza z pilotem Iwoną Kasprowicz i członkiem załogi Jackiem Ciepluchem. Wszyscy odebraliśmy dyplomy oraz upominki i umawiając się na przyszły rok ruszyliśmy barwną kolumną w drogę powrotną.

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *