XII Letni Rajd Citroenów odbył się w terminie 30 sierpnia do 1 września 2013. Do ośrodka Villa Natura w Dolsku, gdzie była zlokalizowana baza rajdu…

pierwsze załogi dotarły w piątkowe wczesne popołudnie. Korzystając z pięknej pogody „życie zlotowe” toczyło się na świeżym powietrzu. Pod wieczór, gdy już prawie wszyscy dotarli na miejsce odbył się premierowy pokaz relacji z wyprawy do Hiszpanii. Dzieło Adama i Andrzeja przyjęto gromkim brawami. Następnie przyszła pora na losowanie numerów startowych. Uczestnicy pobrali ponad 51 numerów. Przed losowaniem pokazano – również premierowo – teledysk z piosenką promująca szlak „Podróże z Panem Tadeuszem”. By wpisać się w klimat epoki część organizatorów wystąpiła w strojach szlacheckich.

W sobotni poranek kolumna pojazdów dotarła na rynek w Dolsku. Po powitaniu przez Burmistrza Pana Henryka Litkę pierwsze załogi wyruszyły na trasę. Na początek czekały dwie próby sprawnościowe. A później rozpoczęła się podróż po miejscach związanych z pobytem Adama Mickiewicza w Wielkopolsce. W wielu miejscach uczestnicy odnajdywali związki wydarzeń w Wielkopolsce z treścią „Pana Tadeusza” Trasa prowadziła między innymi przez: Bielewo, Lubiń z Opactwem Benedyktynów, Krzywiń z odrestaurowanym wiatrakiem, Turew z pałacem i wiejską gorzelnią, Racot z pięknym pałacem i stadniną koni, Kopaszewo i Choryń. Na trasie czekała na uczestników jeszcze jedna próba sprawnościowa. Tym razem na kolejowej drezynie. Meta rajdu znajdowała się w Cichowie w skansenie filmowym Soplicowo. Tam też odbywał się piknik mickiewiczowski, którego rajd był skromną częścią. W niedzielny poranek przyszła pora na wręczenie nagród i pożegnania. Odrobina zdjęć znajduje się w galerii. Tam też parę prac plastycznych – efekt zadania specjalnego, każda załoga musiała podczas rajdu wykonać grafikę ilustrującą „Pana Tadeusza”.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji rajdu w którym uczestniczyło ponad 150 osób. Szczególne podziękowania składamy dla Stowarzyszenia Gościnna Wielkopolska z Prezesem Panem senatorem Marianem Poślednikiem oraz banku BZ WBK.

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *