Padł kolejny rekord, tegoroczne powitanie Wiosny przyciągnęło aż 102 osoby. Wszyscy nie mogli doczekać się otwarcia kolejnego klubowego sezonu.

Mimo długo i krótkoterminowych prognoz pogody na dzień 21 marca 2015 r. przewidujących niskie temperatury, pełne zachmurzenie i opady deszczu ze śniegiem, po raz kolejny organizatorzy Wiosennego Zlotu Citroenów zagwarantowali wyśmienitą pogodę.
Dzięki uprzejmości Burmistrza Obornik uczestnicy zlotu już od godziny 9:00 rozpoczęli spotkanie na Rynku w Obornikach. Na 40 samochodów, które uczestniczyły w zlocie aż 26 „zabytkowych” citroenów cieszyło mieszkańców Obornik swoją urodą. Każdy Mieszkaniec i uczestnik Zlotu mógł zagłosować na najładniejszy samochód. Tegoroczną Miss Zlotu został Citroen 2CV – radiowóz policyjny, należący do Mirka z Obornik, który został nagrodzony pucharem ufundowanym przez Burmistrza Miasta. Od godziny 11:00 nasze samochody powoli opuszczały obornicki Rynek. Trasa tegorocznego wiosennego zlotu prowadziła przez gościnną Gorzelnię w Ryczywole oraz Muzeum Młynarstwa w Jaraczu. Po zwiedzeniu tych dwóch obiektów, każdy mógł uczestniczyć w stworzeniu Marzanny. Z uwagi na dużą ilość przygotowanych dla uczestników materiałów była okazja do twórczości .
Chętnych do przygotowania Marzanny było wielu, od tych najmłodszych uczestników zlotu do starszych. Stąd też , po wygłoszeniu kilku sentencji na temat pożegnania zimy utopiliśmy kilka kukieł Marzanny w pobliskiej rzecze.
Po tak wyczerpującej pracy wszyscy uraczyli się gorącym chlebem i świetną grochówką. Piękna słoneczna pogoda pozwoliła dzieciom i dorosłym spędzić czas na świeżym powietrzu. Kolejnym etapem zlotu była podróż przez Puszczę Zielonkę do pięknie położonego Ośrodka Uniwersytetu Przyrodniczego w Zielonce. Po zakwaterowaniu udaliśmy się na skraj lasu, gdzie czekało na nas ognisko wraz z wszystkimi przysmakami z nim związanymi, były więc pyszne kiełbaski, grochówka, chleb ze smalcem, pasztetem i ogórkiem i jak zwykle wspaniała atmosfera, podgrzewana nie tylko ogniskiem. Po godzinie 19:00, kiedy zapadł zmrok, wszyscy udaliśmy się do sali w Ośrodku, aby dokończyć dyskusje i rozpocząć zabawę. Niedzielny poranek przywitał nas widokiem ośnieżonych pojazdów oświetlonych wiosennym słońcem. Ostatnim punktem spotkania był wspólny spacer po Arboretum.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom zlotu za stworzenie miłej i radosnej atmosfery.

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *