W pięknej zimowej aurze odbył się kolejny „wiosenny” rajd. Poniżej zamieszczamy sprawozdanie komandora rajdu.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz pomocy sponsorów i porozumieniu miłośników citroena z różnych klubów i środowisk w dniach 16 -17 marca 2013r na zachodnich i południowych rubieżach Poznania odbył się turystyczny rajd samochodowy „W oczekiwaniu na Wiosnę”. Start spod siedziby Stowarzyszenia na ul. Nizinnej o godz 11.00, z odcinkiem specjalnym – Test Stwearta na citroenie C1 dostarczonym przez  firmę Labijak Auto Lama. Trasa powiodła przez malownicze okolice, magiczne miejsca i kolekcje motoryzacyjne metę wyznaczono przy pięknie położonym hotelu Lake w Dymaczewie.

Uczestnicy po krótkim odpoczynku i posiłku w restauracji oraz basenowaniu i obowiązkowym całopaleniu Marzanny przybyli na wieczorną zabawę. W rajdzie udział wzięły Citroeny niemal wszystkich marek i typów, od historycznych 2CV, Xantie, do najnowszych DS, C3, C4, C5. Celem imprezy jak zawsze była popularyzacja turystyki samochodowej, w tym poznanie okolic, nowych obwodnic, wzmacnianie więzów międzyklubowych, ale także poznanie wielu cech i możliwości własnych i swojego Citroena.
Zwiedzanie perełek prywatnej kolekcji Koprasa, magiczny klub motocyklowy Piwersi, wyszukiwanie trasy wg. iteenerera oraz udział w odcinkach specjalnych, przyniosły wiele frajdy i wesołości.

Rajd zakończyła doskonała impreza taneczno-muzyczna w ośrodku „Lake” w czasie której ogłoszono wyniki i wręczono nagrody i upominki.

1 miejsce załoga nr 9 – kierowca Mariusz Dąbek

2 miejsce załoga nr 10 – kierowca Zbigniew Płocki

3 miejsce załoga nr 11 – kierowca Zbigniew Kucza

Najlepszy na OS – Zbigniew Kucza

Statystyki rajdowe: udział wzięło 18 aut, 55 uczestników, 65 km rajdu turystycznego, 3 h zmagań.

Organizatorzy:

Jarosław Czuba, Magdalena Bartkowiak – Citroen Klub Poznań.

Kwatermistrzostwo – Jolanta Płocka

Współpracowali zawzięcie:

Maciej Płocki, Kazimierz Sadowski i Justyna Krzemieniecka

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Po konsultacji z Prezydentem Amicale Citroën Internationale (ACI) Stefanem Jost oraz zgodnie z sugestiami przedstawicieli Federacji Narodowych w związku z sytuacją polityczną - wojna na Ukrainie, w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników 17.ICCCR 2022 oraz sytuacją gospodarczą - wzrost cen paliwa, a przez to małą ilością zgłoszeń, jako organizator 17.ICCCR 2022, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu organizacji tej największej tego typu imprezy w Europie na 14-18.08.2024r.
Wpłaty dokonane na rok 2022 są ważne na 2024 rok
Ewentualne zwroty wpisowego będą dokonywane tylko na wniosek zainteresowanego do 30.12.2022.

This will close in 10 seconds