Uważamy się za świetnych kierowców, ale czy naprawdę potrafimy bezpiecznie, szybko, i bez wysiłku prowadzić samochód?

Ostatnio na płycie lotniska w Bednarach mieliśmy okazje przekonać się o swoich umiejętnościach w prowadzeniu auta.
Znany pilot Sobiesława Zasady z wyścigu dokoła Ameryki Południowej z 1978 roku Andrzej Zembrzuski rozpoczął szkolenie od teorii jazdy samochodem popartej przekazem multimedialnym. Filmy obrazowały sceny pokazujące jak szybko i bezpiecznie jeździć samochodem.

Nie przypominaliśmy sobie, ale wręcz uczyliśmy się od nowa: jak siedzieć, jak trzymać kierownice i jak nią kręcić i operować pedałami sprzęgła, gazu i hamulca. Po zajęciach teoretycznych wyjechaliśmy CYTRYNAMI na płytę lotniska, by tam pod czujnymi oczyma naszych instruktorów przestać robić błędy w prowadzeniu auta.

Jeździliśmy po matach poślizgowych. Było specjalne „LODOWE” rondo, trasy ze słupkami, bramkami i różnymi szykanami. Gwoździem programu okazał się odcinek bardzo kręty pokonywany na trolerach. Jazda tym samochodem przypominała szaleńczą gonitwę bolidem z 500KM silnikiem, po lodzie. Uczyliśmy się panować nad samochodem w poślizgu pokonując trasę przejazdu w coraz lepszym w czasie na ostrych i szybkich zakrętach. Była też sposobność zmierzenia się z nowym dzieckiem Citroëna, modelem C2. Samochód udostępniła do testowania firma Labijak Auto z ul. Nizinnej 21. Szkoda, że listopadowy dzień jest taki krótki i już zimny.

Zadowoleni, uśmiechnięci i zmęczeni wracaliśmy do swoich domów już o zmierzchu z mocnym postanowieniem , że do Bednar po Nowym Roku wrócimy. Wszystko to było możliwe i tanie ponieważ CITROEN – KLUB – POZNAŃ dofinansował nasz udział w szkoleniu. Oby tak dalej!!!

Ps . Staram się jeździć tak jak przykazał mistrz Zembrzuski . Przyznaje – jeździ mi się lepiej
J.C.

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Po konsultacji z Prezydentem Amicale Citroën Internationale (ACI) Stefanem Jost oraz zgodnie z sugestiami przedstawicieli Federacji Narodowych w związku z sytuacją polityczną - wojna na Ukrainie, w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników 17.ICCCR 2022 oraz sytuacją gospodarczą - wzrost cen paliwa, a przez to małą ilością zgłoszeń, jako organizator 17.ICCCR 2022, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu organizacji tej największej tego typu imprezy w Europie na 14-18.08.2024r.
Wpłaty dokonane na rok 2022 są ważne na 2024 rok
Ewentualne zwroty wpisowego będą dokonywane tylko na wniosek zainteresowanego do 30.12.2022.

This will close in 10 seconds