Jak świętowaliśmy 100-lecie odzyskania Niepodległości ?

W wigilię Święta Narodowego spotkaliśmy się w zaprzyjaźnionym warsztacie samochodowym we Wrześni, by rozpocząć świętowanie obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości. Każda załoga otrzymała program zlotu i trasę przejazdu. Po udekorowaniu naszych samochodów kokardkami i flagami po godz. 14-tej kolumna ponad 20-stu samochodów wiozących prawie 50 osób wyruszyła na trasę objazdową po okolicach Wrześni. Pogoda była wyśmienita, bo jak inaczej nazwać piękną słoneczną pogodę  i 15 stopni w plusie w tę listopadową sobotę. Trasa zlotu wiodła malowniczymi drogami. Naszym celem pośrednim były Pyzdry, gdzie odbyliśmy quest pt. „Wyprawa odkrywców – Pyzdry Kazimierza Warte”. Tu też na polu piknikowym nad Wartą zaparkowaliśmy nasze śliczne Citroeny . Na łonie natury wypiliśmy kawę i skosztowaliśmy pyszne wypieki o które zadbali organizatorzy zlotu z Wrześni.  Po tej sielance, urokliwymi drogami wróciliśmy do Wrześni, gdzie zaparkowaliśmy auta na parkingu pod nowo wymalowanym muralem poświęconym odzyskaniu Niepodległości. Stąd z flagami udaliśmy się na zabytkowy cmentarz, gdzie złożyliśmy kwiaty i  zapaliliśmy znicz na grobie bohaterów poległych w walce o niepodległość w latach 1918-1919. Minutą ciszy oddaliśmy im hołd. Następnie wysłuchaliśmy krótkiej opowieści historycznej zreferowanej przez Jędrzeja oraz złożyliśmy datki na odnowienie nieznanych grobów bohaterów na tym cmentarzu.  Po całodniowych wydarzeniach udaliśmy się do naszej bazy noclegowej do „Country Club” w Nowym Folwarku , gdzie czekał na nas ciepły posiłek. Potem mogliśmy się oddać wspomnieniom z ostatnich targów Retro Motor Show jakie odbyły się w dniach 26-28 października. W czasie oglądanych slajdów z tej imprezy Maciej jeszcze raz podziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tych targów i stworzenia świetnej atmosfery, co sprawiło , że zdobyliśmy wyróżnienie za najładniejsze stoisko i najlepszą stylizację na targach. Szczególnie zasłużonych – obecnych na tym zlocie uhonorował dyplomem. Wszyscy mogliśmy powspominać spotkania na targach i uraczyć się LHM-em, który jeszcze pozostał po targach. Dalszą część wieczoru spędziliśmy przy muzyce Tinkersa, tańczyliśmy i radowaliśmy się z nadchodzącego święta.

W niedzielę po śniadaniu, kawie i tradycyjnym rogalu udaliśmy się przy dźwiękach hymnu narodowego na dłuższy spacer do lasu. Było pięknie, słonecznie i ciepło. Po spacerze rozjechaliśmy się do domów, by dalej świętować 100 lecie odzyskania Niepodległości.

Serdecznie dziękujemy całej ekipie z Wrześni, która od początku do końca zorganizowała ten zlot perfekcyjnie, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i wspólne świętowanie.

 

 

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *