Reprezentacja klubowa uczestniczyła w obchodach 50 lecia fińskiego klubu 2CV. Duży pokaz zdjęć planujemy na piątkowy wieczór podczas sierpniowego rajdu.

Wyprawa wyruszała z różnych miejsc, miejsce spotkania był port w Gdyni. W niedzielny poranek 15 lipca zaokrętowaliśmy się na promie i udaliśmy się w 21-godzinną podróż do Helsinek. Na początek zwiedziliśmy stolicę Finlandii-sympatyczne nie duże miasto. Następnego dnia dotarliśmy do Lahti, by wspiąć się na skocznię i zobaczyć skąd skaczą narciarze. Nasz kolega zabrał ze sobą na wieżę – na wszelki wypadek – narty. Kolejnego dnia podróżowaliśmy przez lasy i wokół jezior dalej na północ, by dotrzeć do Sulkavy. Obok tej małej miejscowości na campingu Satkala znajdowała się baza zlotu. Uroczyste obchody 50 – lecia fińskiego klubu 2CV trwały 4 dni z kulminacją w sobotę. W zlocie wzięło udział 410 pojazdów z całego świata. Niestety w niedzielę 22 lipca musieliśmy wyruszyć w drogę powrotną, która zajęła nam kolejnych parę dni. Zwiedziliśmy Tallin, Rygę, Wilno. Po przejechaniu 2 500 km dotarliśmy do domu. Ekipa składająca się z 5 Citroenów 2CV, jednego HY wspomagana przez C2 i C4 Picasso bezawaryjnie przejechała całą trasę.

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Po konsultacji z Prezydentem Amicale Citroën Internationale (ACI) Stefanem Jost oraz zgodnie z sugestiami przedstawicieli Federacji Narodowych w związku z sytuacją polityczną - wojna na Ukrainie, w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników 17.ICCCR 2022 oraz sytuacją gospodarczą - wzrost cen paliwa, a przez to małą ilością zgłoszeń, jako organizator 17.ICCCR 2022, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu organizacji tej największej tego typu imprezy w Europie na 14-18.08.2024r.
Wpłaty dokonane na rok 2022 są ważne na 2024 rok
Ewentualne zwroty wpisowego będą dokonywane tylko na wniosek zainteresowanego do 30.12.2022.

This will close in 10 seconds