W dniach 3-5 listopada 2017 roku Citroёn-Klub-Poznań wspólnie z Citroёn Oldtimer Club Polska był wystawcą na Targach Pojazdów Zabytkowych „Retro Motor Show” na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Targi odwiedziło ponad 25 tysięcy zwiedzających.

Przy francuskiej muzyce, która podczas całych targów towarzyszyła nam we francuskiej kawiarence pod Paryżem można było na chwilę usiąść, by przy wieży Eifla podziwiać nasze eksponaty. Pod wieżą na czerwonych dywanach prezentowały się: granatowy Lomax Sławka, żółty Lomax Krystiana i czerwony Hoffman Rafała.

Kolejną część wystawy poświęciliśmy tym razem naszym wspólnym podróżom, po raz pierwszy pokazaliśmy nowy baner klubowy z mapą Europy , na której zostały umieszczone zdjęcia naszych samochodów – w miejscach, które już odwiedziliśmy oraz tam gdzie chcemy jeszcze być. Hasło przewodnie jakie na nim zostało umieszczone brzmi: Ludzie .Pasje. Podróże. Citroёn.

Przed nowym banerem stanęły na czerwonym dywanie dwie zasłużone „kaczki” naszych klubowiczów : zielona Sławka i czerwona Jasia. Oba samochody mogły pochwalić się niezliczona ilością nalepek z miejsc , które odwiedzili w czasie różnych klubowych wypraw na zloty i rajdy. Nad tymi dwoma Citroenami 2CV czuwała turystka, której zakup sponsorował Jasiu w ubiegłym roku ( by przebrać ją za zakonnicę) , a tym razem ubrana w Ewy sukienkę w „kaczki” stanowiła miły dodatek do stoiska.

Następną część wystawy upiększały Citroeny, które historycznie były wykorzystywane we Francji do celów użytkowych, a mianowicie, na tle ścianki budynku żandarmerii w Saint Tropez prezentowała się piękna biała karetka pogotowia na bazie DS dostarczona przez Pawła, policyjny biały 2CV Mirka z migającym „kogutem” oraz Citroёn Acadiane w barwach paryskiej straży pożarnej z nieodłącznym strażakiem Januszem.

Centrum naszego stoiska przybrało wygląd drogi, po której „poruszały się” różne samochody. Był to piękny biały CX Jarka, nowy nabytek Krystiana tj. kremowy Ami 6 oraz inauguracyjnie odpalony , piękny zielony DS Sebastiana. W drugą stronę drogi poruszały się równie piękne samochody kolegów z zaprzyjaźnionego Citroёn Oldtimer Club Polska, takie jak piękny czarny BL, niebieski DS z przyczepą i zielony CX. Po drugiej stronie drogi można było podziwiać francuską wioskę , na której był wystawiony, niesamowicie wypucowany i lśniący czarny 2CV Jasia, z ogromną zawartością różnych wiejskich smakołyków na pace. Było tam kilka dorodnych dyni, dwa kosze z jajami od najlepszych kur , kanka z mlekiem, worki z ziemniakami, słoneczniki …

Francuska wioska – przygotowana perfekcyjnie przez koleżeństwo z Citroёn Oldtimer Club Polska – odgrodzona była od opisanej powyżej drogi niewielkim drewnianym płotkiem, za którym wyeksponowane były płody rolne: poczynając od pięknych selerów, marchewek, buraków , po ziemniaki , kopy jaj, a wszystko przyozdobione pięknym sianem. Na wiosce stało kilka biesiadnych stołów , do których również można było zasiąść i skosztować co nieco. W wiejskiej zagrodzie królował też stary , pordzewiały traktor, a przed ścianką z widokiem garażu stały dwa samochody w trakcie naprawy . Były to: Traction i DS . Poza tym wielką uwagę przykuwał przedwojenny ciężarowy Citroёn na bazie AC4, który w bagażniku zgromadził ogromne ilości różnych, autentycznych puszek po olejach samochodowych. Na dachu tego wiekowego , pokrytego rdzą auta górowała kura z kogutem. Na stoisku Citroena nie mogło sie obyć bez modelu H, który to w tym roku świętuje 70 lecie swego powstania. Dlatego też została pobudowana specjalna ścianka z banerem okolicznościowym , przed którym stały dwa piękne Citroeny HY: pomarańczowy Pawła i zielony Mariana . Na stoisku można było również oglądać w wyeksponowanych , oszklonych gablotach miniaturki citroenów osobowych i samych straży pożarnych. W tym roku wygospodarowaliśmy jeszcze kącik dla dzieci, który cieszył sie dużym zainteresowaniem. Na kolorowych pufach dzieci mogły chwilę odpocząć i wypełnić samochodowe kolorowanki.

Wszystkim , którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do stworzenia świetnego stoiska i wspaniałej atmosfery podczas tej imprezy serdecznie dziękuję. To dzięki Wam zdobyliśmy wyróżnienie w organizowanym w tym roku przez MTP konkursie na najładniejsze stoisko podczas wystawy „Retro Motor Show”. Było mi niezmiernie miło odbierać w Waszym imieniu to wyróżnienie podczas sobotniej gali.

Serdeczne podziękowania kieruję do:

Antoniego i Jarka za to , że trwali ze mną na posterunku targowym niezmordowanie, codziennie od rana do nocy, od wtorku do niedzieli ( z wyjątkiem 1 listopada), wkładając w stworzenie tego stoiska i jego obsługę wiele pracy i całe swoje serca,

Joli za prawie całodobową obsługę w kawiarence i niezmordowaną pracę,

Roberta za zbudowanie ścian zaplecza i dostarczenie czerwonych i szarych dywanów, na których doskonale eksponowały się nasze Citroёny

Janusza, który poświęcił się w te dni targowe pracy na stoisku; atrakcją stoiska był nie tylko jego akordeon w kawiarence, oświetlona gablota z modelikami samych czerwonych Citroenów, jego straż pożarna , ale także on sam ubrany w mundur strażaka – z pewnością na wielu zdjęciach zwiedzających targi gości będzie jego sympatyczna twarz,

Magdy – ( dawniej z Wałbrzycha obecnie z Poznania) która od miesięcy prosiła nas o pracę na targach, co imprezę przypominała byśmy wyznaczyli jej jakiś odcinek pracy i rewelacyjnie sprawdziła się nie tylko w obsłudze stoiska , ale dostarczała nam pyszne wypieki własnej roboty i doskonale nam wszystkim znane napoje, sponsorowane też przez Jasia,

Violety i Rafała , którzy już kilka tygodni wcześniej wyruszyli specjalnie w podróż zagraniczną , by zakupić sprawdzone już w zeszłym roku i przez wszystkich chwalone wiktuały ( pyszne wędliny, gorący chleb, wspaniałe oliwki i wiele innych), jak również dyżurowali na stoisku,

Marysi i Jasia, którzy od kilku miesięcy myśleli i przygotowywali się do wystawy targowej, własnoręcznie hodowali dynie, doglądali kur niosek, by zniosły ładne jaja do koszyków na francuską wieś, trwali na posterunku przez całe dwa dni ( nie licząc czwartku , w którym Jasiu , przez kilka godzin uzdatniał do jazdy na targi niesforny samochód drugiego Jasia, a Marysia pracowała nad charakteryzacją manekina),

Ulki, która dzielnie towarzyszyła nam pełniąc obowiązki hostessy, kelnerki, pomywaczki , sprzątaczki i pracując przy innych ważnych zleceniach,

Andrzeja, który zorganizował cześć elektryczną , w tym zapewnił oświetlenie ścianek ,

Krystiana, który dyżurował z nami na stoisku i swą empatią zarażał wszystkich wokół; dziękujemy za pyszne francuskie sery i ich autentyczny zapach, za to , że mimo wszystkich przeciwności losu udało Ci się samodzielnie dowieźć i odwieźć dwa samochody na wystawę,

Mirka, który pełnił z nami dyżur targowy i uraczył nas niezliczoną ilością ciepłych pączków,

Tomka, który tym razem nie tylko zrobił kilka fajnych ujęć aparatem fotograficznym , ale również dostarczył pyszne wiktuały,

Ewy i Jasia , którzy pomogli nam w obsłudze stoiska oraz zajęli się gośćmi z daleka i ułatwili im pobyt podczas targów,

Danki i Mirka, którzy pokonali taki szmat drogi, by przyjechać na targi z zagranicy i spędzić z nami kilka dni ,

Eli, Sławka i Karola , którzy nie tylko dostarczyli na targi swoje dwa auta to jeszcze pomagali nam sprzątać stoisko.

Dziękuję wszystkim klubowiczom, którzy odwiedzili nas na stoisku i tym samym dołożyli jakąś cegiełkę do tej wspaniałej, rodzinnej atmosfery na targach. Ten świetny klimat panował nie tylko na zewnątrz naszego wypasionego w tym roku , pięknie wyposażonego dzięki Wam zaplecza, ale również w samy jego centrum :).

Dziękuję wszystkim właścicielom wystawianych samochodów i kierowcom, którzy w czwartek dostarczyli i pucowali auta na galę, a w niedzielę odwieźli bezpiecznie z powrotem …

Szczególne podziękowania kieruję też do Pani Basi, która ze swej złotej „kaczki” dostarczała nam podczas targów pyszne francuskie tarty.

Moc gorących podziękowań kieruję dla całej ekipy Citroёn Oldtimer Club Polska za inspirację do uczestnictwa w targach, pracę nad koncepcją stoiska i za włożony ogrom pracy w jego przygotowanie, a w trakcie imprezy za stworzenie wspaniałej atmosfery.

Dziękuję Citroёn Polska za wsparcie.

Dziękuję wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na naszym stoisku podczas targów Retro Motor Show.

Mam nadzieję, że nasze eksponaty i cała wystawa na targach Retro Motor Show zostaną na długo w pamięci wszystkich organizatorów i zwiedzających

Maciej

« z 2 »

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *