W dniach 4-6 listopada 2016 r. Citroёn-Klub-Poznań był wystawcą „Retro Motor Show” odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich , ale od początku:

Wszystko zaczęło się od tego , że kilka miesięcy temu pracownik MTP zadzwonił do nas z zapytaniem czy chcielibyśmy – jako Stowarzyszenie Citroen Klub Poznań – uczestniczyć w takim wydarzeniu jak targi samochodowe „retro”, organizowanym w Poznaniu po raz pierwszy. Nigdy wcześniej nie rozważaliśmy takiej możliwości, gdyż wydawało się to ponad nasze możliwości czasowe, finansowe i kadrowe. Ale wyobraźcie sobie , że razem zrealizowaliśmy nasze marzenia, a wspólne stoisko z Citroёn Oldtimer Club Polska należało do najładniejszych na całej wystawie

Wiosną podjęliśmy decyzję, by wspólnymi siłami z zaprzyjaźnionym Klubem Citroёn Oldtimer Club Polska wystawić się na poznańskich targach. Sprawa była o tyle prostsza, że mogliśmy skorzystać z dotychczasowego doświadczenia Citroёn Oldtimer Club, który już dwukrotnie wystawiał swoje samochody na targach pojazdów zabytkowych Auto Nostalgia w Warszawie. Tak więc przez kilka miesięcy negocjowaliśmy z MTP warunki wystawy i jednocześnie opracowywaliśmy projekt stoiska o ostatecznej powierzchni 500 m2. Z upływem czasu pojawiało się coraz więcej zwariowanych i wyrafinowanych pomysłów, których realizacja z dnia na dzień stawała się coraz bardziej realna. Na każdej imprezie klubowej, poczynając od wiosny 2016 rozmawialiśmy o tym co mogłoby znaleźć się w charakterze eksponatów na targach. Początkowo były to luźne rozmowy, pomysły, choć tak naprawdę chyba nikt oprócz Macieja wtedy jeszcze nie wierzył, że te plany się da zrealizować.

Motywem stoiska były „Citroeny w filmach”. Na wystawie znalazły się więc takie Citroeny, które historycznie występowały w filmach, w sumie prezentowaliśmy aż 16 klasycznych Citroenów: BN, BL, C4, CX, XM, DS, Acadiane, HY, 2 CV, AMI 6, GS, Mehari.

Najbardziej szalonym pomysłem było stworzenie na „wystawowy” plan filmowy citroena 2CV, okrojonego do granic możliwości , a więc w stanie wskazującym na przebytą przez zakonnicę podróż po łąkach , lasach drogach tj. bez dachu i przedniej klapy, bez tylnej części kabiny, bez tylnych kół itd. Tego wielkiego wyczynu podjęli się dwaj nasi członkowie klubu, Mirek z Markiem, którzy w październikowy weekend , poświęcając jednego 2CV stworzyli dzieło, do którego – może również w związku z posadzoną piękną zakonnicą- lgnęli wszyscy goście targowi. Kaczka była nawet odmalowana na niebiesko – jak w filmie „Żandarm i policjantki” . Warto zaznaczyć, tym co nie widzieli, że zakonnica była piękna, bo swój oryginalny ubiór zawdzięczała Bożence, a ciało było stworzone przez Marysię i Jasia, którzy nawet zadbali o piękne włosy dla niej.

Tutaj trochę scen filmowych z zakonnicą i żandarmem

Na naszym planie filmowym obok tej pięknej kaczki z zakonnicą prezentował się piękny Mehari z żandarmem za kierownicą, należący do Pawła, na tle wybudowanej przez chłopaków ściany budynku żandarmerii w Saint -Tropez. Tego manekina zdobył z kolei Zbyszek, a ciało manekina przykrył mundur użyczony przez Mirka. Dzięki Pawłowi wszyscy mogli podziwiać również jedynego na targach , błyszczącego citroena HY, który służył nam jako szafa na odzież i magazyn rzeczy różnych . Na wystawie był też pokazany piękny DS Jędrzeja, Acadiane i Ami Romka, 2CV Mariusza i BL Henia, które w oświetleniu hali targowej nabierały właściwych blasków. Wszystkim właścicielom samochodów dziękujemy za udostępnienie eksponatów.

Na naszym stoisku można było posilić się popcornem świeżo wyprodukowanym przez krzątającą się damską obsługę stoiska, można było odpocząć na krzesłach kinowych, zerkając jednym okiem na Fantomasa w DS, a drugim na kamerę filmową i całe zaplecze .

Wszystkim , którzy dołożyli sie do tego sukcesu klubu gorąco dziękujemy. Dziękujemy za pomoc w instalowaniu stoiska targowego Andrzejowi, Antkowi, Jarkowi, Mariuszowi, Zbyszkowi, dziękujemy Piotrowi, Robertowi za pomoc w transporcie eksponatów na i z targów, za przygotowanie i sprzątanie stoiska, dziękujemy Marysi, Jasiowi, Violecie, Rafałowi, Januszowi za dyżurowanie na stoisku, Ewie za pomoc w sprzątaniu stoiska i wszystkim , którzy znaleźli chwilkę by nas na nim odwiedzić. Dziękujemy Tinkersowi za użyczenie sprzętu oświetleniowego i filmowego.

Osobne podziękowania kierujemy do wszystkich pracusiów z Citroen Oldtimer Club – na czele z Kasią dbającą o graficzno – estetyczny wygląd stoiska – z którymi razem mogliśmy osiągnąć sukces .

Mamy nadzieję, że nasze eksponaty i cała wystawa na targach Retro Motor Show zostaną na długo w pamięci wszystkich organizatorów i zwiedzających

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *