W dniach 19 – 20 września przyjaciele 2CV postanowili zebrać się pod zamkiem w Gołubiu-Dobrzynie. I to co nie udawało się wielu wojskom w przeszłości zostało dokonane przez załogi 2CV – zamek został zdobyty.

Pierwsze waleczne załogi ściągnęły na zamek już w piątkowe popołudnie. Główne siły pojawiły się na podzamczu w piękny słoneczny sobotni ranek. Razem na golubskim zamku pojawiło się ponad 30 „kaczek” i to część z bardzo odległych stron, najdalej miała załoga czeska i niewiele bliżej 2CV z Opla Lubelskiego. Kolorową grupkę pojazdów doskonale uzupełnił wspaniale odrestaurowany HY. Na wspólną podróż wybraliśmy się do Ośrodka Chopinowskiego w Szafani. Po zwiedzeniu pałacu i wysłuchaniu fragmentu koncertu udaliśmy się w drogę powrotną do Golubia, gdzie zapoznaliśmy się z imponującą kolekcja starych traktorów i maszyn rolniczych. Po powrocie na Zamek pojazdy zaparkowaliśmy w miejscu, gdzie odbywają się turnieje rycerskie a sami rozpoczęliśmy rycerskie zmagania z łukami i toporami. Najlepsi rycerze i rycerki zostali nagrodzeni pucharami. Gdy dołączyli do nas członkowie miejscowego klubu motorowego rozgorzały dyskusje o wyższości samochodu nad motorem i odwrotnie. Gdy zaczynało zmierzchać całe rozbawione towarzystwo przeniosło się na dziedziniec zamkowy, gdzie przy ognisku dalej rozwijała się zabawa. Tym bardziej, że wśród uczestników znalazła się solenizantka obchodząca swe urodziny i para świętująca „srebrne wesele”. Późnym wieczorem odwiedził nas również przyjaźnie nastawiony duch zamkowy, który również przyłączył się do zabawy. W niedzielę niespiesznie opuszczając gościnne mury Zamku już umawialiśmy się na kolejne spotkanie.

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Po konsultacji z Prezydentem Amicale Citroën Internationale (ACI) Stefanem Jost oraz zgodnie z sugestiami przedstawicieli Federacji Narodowych w związku z sytuacją polityczną - wojna na Ukrainie, w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników 17.ICCCR 2022 oraz sytuacją gospodarczą - wzrost cen paliwa, a przez to małą ilością zgłoszeń, jako organizator 17.ICCCR 2022, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu organizacji tej największej tego typu imprezy w Europie na 14-18.08.2024r.
Wpłaty dokonane na rok 2022 są ważne na 2024 rok
Ewentualne zwroty wpisowego będą dokonywane tylko na wniosek zainteresowanego do 30.12.2022.

This will close in 10 seconds