W dniu 19 maja 2007 na zaproszenie Sekcji Miłośników Kolei Towarzystwa Miłośników Gniezna udaliśmy się „KOLEJKĄ NA PIKNIK DO WITKOWA”Okazją do tej niecodziennej wyprawy była 120 rocznica Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej. Prawie punktualnie w południe wyruszyliśmy ze stacji Gniezno. Barwny korowód citroenów towarzyszył kolejce wąskotorowej w sile dwóch pociągów, jeden zabytkowy parowy i drugi trochę bardziej współczesny spalinowy. Trasa kolei jest tak szczęśliwie usytuowana, że prawie cały czas podróżowaliśmy wspólnie. Na trasie przejazdu kolei w Niechanowie na podróżnych napadli kowboje, skończyło się szczęśliwie tylko drobnym okupem. Liczna grupa podróżujących koleją oraz nasz korowód pod wodzą „zawiadowcy” Kazimierza – eskortowany przez zaprzyjaźnioną grupę motocyklistów w doskonałych nastrojach dotarł do celu stacji Witkowo. Przez cały czas podróży wszyscy uczyli się „Hymnu kolejarzy wąskotorowych” autorstwa W. Młynarskiego i A. Zielińskiego.

„Więc pamiętajcie proszę to
Prócz tych szerokich jeszcze są
I kolejarze wąskotorowi”

Na dworcu przy wspaniałej wiosennej pogodzie estrada została opanowana przez artystów, a wystawa naszych zabytkowych samochodów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zabawa trwała do późnych godzin.

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Po konsultacji z Prezydentem Amicale Citroën Internationale (ACI) Stefanem Jost oraz zgodnie z sugestiami przedstawicieli Federacji Narodowych w związku z sytuacją polityczną - wojna na Ukrainie, w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników 17.ICCCR 2022 oraz sytuacją gospodarczą - wzrost cen paliwa, a przez to małą ilością zgłoszeń, jako organizator 17.ICCCR 2022, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu organizacji tej największej tego typu imprezy w Europie na 14-18.08.2024r.
Wpłaty dokonane na rok 2022 są ważne na 2024 rok
Ewentualne zwroty wpisowego będą dokonywane tylko na wniosek zainteresowanego do 30.12.2022.

This will close in 10 seconds