W dniach 13-15 września 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu letniego rajdu Citroenów. Ostrzeszów to cel …

 

cel tegorocznych zmagań i przygód. Bazą noclegową były hotele Dworek 1885 i Katrina. Już w piątek od godziny 15.00 meldowały się pierwsze załogi w grodzie Kazimierza i tak do wieczora pojawiali się kolejni uczestnicy, a było ich prawie dziewięćdziesięciu. Kiedy już wszyscy dotarli, odpoczęli po trudach podróży zasiedliśmy przed wielkim białym ekranem ze złocistym trunkiem w ręku, aby powspominać tegoroczny światowy zlot Citroena 2CV w Chorwacji. Materiału było sporo, śmiechu co nie miara i tak zastała nas noc.

W sobotę o godz. 10.00 korowód kilkudziesięciu Citroenów w eskorcie poloneza Milicji Obywatelskiej zajechał na Rynek w Ostrzeszowie. Po oficjalnym rozpoczęciu rajdu uczestniczy rozpoczęli zmagania od testu o ruchu drogowym i quizu o Ostrzeszowie. Odpowiedzi na pytania rajdowcy musieli poszukać w kilku miejscach miasta miedzy innymi na baszcie Kazimierza Wielkiego, gdzie można było podziwiać przepiękną panoramę Ostrzeszowa. Na Rynku, gdzie w pełnej krasie prezentowały się nasze Citroeny pojawiło się wielu mieszkańców oraz Burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak, który wsparł naszą imprezę, a także ufundował puchar za najładniejszy samochód rajdu. Puchar trafił do Jędrzeja właściciela pięknego Citroena DS. Gratulujemy !!!

Punktualnie o 12.00 nastąpił start rajdu po Ostrzeszowskich Wzgórzach. Trasa przebiegała przez malowniczo położone tereny najwyższych wzniesień Wielkopolski. Pierwszy Odcinek Specjalny – przejazd po desce – odbył się przy pływalni Oceanik, gdzie odbywały się zawody hokeja podwodnego. Pierwszym szczytem do zdobycia była Bałczyna (278 npm) z cudownym widokiem na okolice. Zawodnicy musieli ujarzmić boulle, które miały trafić do celu, a dzieci po samodzielnemu zmontowaniu samolotów puszczały je w siną dal. Następna góra to już najwyższy szczyt Wielkopolski Kobyla Góra (284 npm), gdzie uczestnicy przed jej zdobyciem mogli wzmocnić się posiłkiem regeneracyjnym i łykiem nalewki przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Korpysach, które stanęły na wysokości zadania. Serdecznie dziękujemy !!! Oprócz tego dziewczyny ufundowały nagrodę, która przypadła Jasiowi, właścicielowi czarnego pickupa 2CV. Następnie krętymi drogami dotarliśmy nad zalew do Kobylej Góry, gdzie uczestnicy śmigali na nartach. Kolejnym celem był Antonin, Pałac Radziwiłłów, perełka południowej Wielkopolski, gdzie grywał Fryderyk Chopin. Ostatni Odcinek Specjalny to już Korpysy i wbijanie gwoździ, kupa śmiechu i do przodu. Na bazę wróciliśmy około godz. 17. Czas na relaks i przygotowanie do kolacji, a potem tańce, głównie tańce … i tak około 3 nad ranem zaczęły się poszukiwania swoich pokoi J

W niedziele po śniadaniu, spacer regeneracyjny po okolicy, lody i czas na podsumowanie rajdu nagrody…

Zwycięzcami tegorocznego Rajdu Citroenów zostali:

  1. miejsce Agata i Mariusz – Citroen 2CV
  2. miejsce Tomasz – Citroen 2CV
  3. miejsce Janusz – Citroen AK Diane

Serdecznie gratulujemy !

Około południa załogi ruszyły w podróż powrotną do domu. Dziękujemy Tomkowi , jego przyjaciołom i rodzinie za zorganizowanie fajnego spotkania, a wszystkim uczestnikom za przybycie i za super zabawę, do zobaczenia wkrótce.

Osobne podziękowania kierujemy dla sponsorów, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nasz turystyczny rajd po Ostrzeszowskiej Ziemi.

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *