W sobotę 2 kwietnia przy pięknej, słonecznej pogodzie kolorowe Citroeny pojawiły się na Gnieźnieńskim Rynku.

Dzięki współpracy ze Starostwem Gnieźnieńskim wszystkie załogi otrzymały materiały informacyjne i drobne upominki. Z Rynku kolorowa kolumna pojazdów przemieściła się do Muzeum Początków Państwa Polskiego, by zwiedzić między innymi wystawę „Chrzest – św. Wojciech – Polska. Dziedzictwo średniowiecznego Gniezna”. Zdobyta w muzeum wiedza o Polsce była przedmiotem wieczornego konkursu.

Następnie dotarliśmy do Wenecji, która jest nam szczególnie bliska. Tutaj bowiem, po założeniu naszego Klubu w 2002 roku odbył się pierwszy rajd Stowarzyszenia Citroen-Klub-Poznań. W Wenecji zwiedziliśmy Muzeum kolei wąskotorowej oraz ruiny zamku „Diabła weneckiego”. Każda załoga wykonywała tutaj kolejne zadanie – odcinek specjalny (OS) na pobliskim parkingu. Stąd pięknymi krętymi drogami pośród pałuckich jezior dotarliśmy do Wiktorowa. Pięknie położony nad jeziorem ośrodek , był świetnym miejscem do przeprowadzenia trzech zadań sportowych przez wszystkie załogi. Wieczorem nastąpiło ogłoszenie wyników rywalizacji, a dalszą część spotkania , przy muzyce serwowanej przez niezawodnego Tinkersa wypełniła zabawa taneczna. Podczas długich nocnych rozmów ustalano plany citroenowych wypraw na najbliższe miesiące.

Po niezbyt długiej nocy, po śniadaniu, zgodnie z tradycją udaliśmy się na spacer, którego celem było odszukanie źródła św. Huberta.

Wszystkim uczestnikom wiosennego rajdu „Kwiecień, plecień” bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy na następne imprezy.

 

 

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *