W dniach 25-27 sierpnia 2017 Stowarzyszenie Citroen-Klub-Poznań było organizatorem cyklicznej imprezy XVI (już) Letniego Rajdu Citroenów….

Jak co roku, w ostatni weekend sierpnia do bazy noclegowej tym razem w Centrum Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym  „Activ”  Sypniewie już od piątkowego południa zjeżdżali się wszyscy uczestnicy rajdu. Najszybciej przyjechał uczestnik , który pokonał najdłuższą trasę przyjazdu ( z Frankfurtu nad Menem). Większość uczestników dotarła przed godz. 18:00, gdyż chwilę później rozpoczęły się dla chętnych zawody pływackie w kategorii „open” o puchar Prezesa Klubu. Do naszej dyspozycji był 25 metrowy basen sportowy, który jeszcze był wykorzystywany przez uczestników rajdu po zawodach oraz w sobotę po rajdzie. Niekwestionowanym zwycięzcą zawodów został Mariusz, a tuż za nim Marcel. Serdecznie gratulujemy !
Po skromnym wieczornym posiłku udaliśmy się na pokaz filmu i zdjęć z ostatniego światowego zlotu przyjaciół Citroena 2CV w Portugali, który perfekcyjnie został  przygotowany przez  Andrzeja. Wieczorne biesiadowanie zakończyliśmy już w sobotę, ale jeszcze starczyło czasu by zregenerować siły na rajd.
W piękną słoneczną sobotę o godz.8:30 wszyscy uczestnicy rajdu – których przewinęło się łącznie ponad 100 w 45 samochodach –  zebrali sie na parkingu ośrodka, by wystartować w rajdzie . Najwięcej Citroenów reprezentował model 2CV. Pierwszym etapem rajdu była trasa z Sypniewa do Szczecinka, gdzie  uczestnicy rajdu, po kilku zadaniach wykonanych po drodze pozostawili swoje auta przed Centrum Edukacji Ekologicznej I Rewitalizacji Jezior . Mieszkańcy i goście  mogli podziwiać nasze samochody , a uczestnicy rajdu po zdobyciu skromnej wiedzy  odpowiadali na kolejne pytania rajdowe utrwalając swoją wiedzę o pięknym Szczecinku. Gościnny Szczecinek zaserwował wszystkim uczestnikom rajdu słodki poczęstunek, by dalej wszyscy mogli wykonywać kolejne zadania rajdowe.
Stąd wszyscy udali się do Bornego Sulinowa , gdzie czekało na uczestników wiele atrakcji. Dzięki gościnności Kierownictwa Domu Pomocy Społecznej , Porozumienia Samorządowego w Szczecinku  i  Starosty Szczecineckiego doświadczyliśmy  wspaniałego przyjęcia : z muzyką, obfitym poczęstunkiem,  pokazem walk Tekwondo w wykonaniu młodzieży klubu sportów walki . Właściciele kolorowych pojazdów mogli wyjawić tajniki francuskich samochodów zarówno  pensjonariuszom DPS i mieszkańcom Bornego Sulinowa . W tak  zwanym między czasie uczestnicy rajdu mieli do wykonania kolejne zadanie  nad jeziorem, a mianowicie przepłynięcie  kajakiem „odcinka specjalnego”. Dalszym punktem programu była żołnierska wyprawa – dla chętnych – na wojskowy poligon, skąd uczestnicy odjechali na krótką, lecz bardzo emocjonującą przejażdżkę transporterem gąsienicowym. Po powrocie z poligonu, pełni wrażeń , napojeni, nakarmieni przez gościnny DPS  udaliśmy się do bazy noclegowej w Sypniewie , obdarowani przez Starostę Szczecineckiego  pięknym pucharem, który w niedzielę był wręczony zwycięskiej załodze rajdu. Po obiedzie, na uczestników rajdu czekały jeszcze 4 konkurencje do wykonania, po których był nareszcie czas na rozmowy,  wspomnienia i plany na dalsze, wspólne  wyjazdy. Jednak już o godz. 19:30 na uczestników rajdu czekała kolejna atrakcja, tym razem dyskoteka z rewelacyjnym DJ  przypominająca nam dyskotekę z filmu „Gorączka sobotniej nocy”. Zarówno sala dyskotekowa jak i wspólna zabawa była fantastyczna. Parkiet nigdy nie był pusty, gdyż przy takiej muzyce zawsze znaleźli się chętni do tańców. W trakcie zabawy Maciej  zorganizował wszystkim loterię  i wręczał z Julią nagrody , a Ulka zorganizowała na parkiecie zabawy zarówno dla dzieci jak i dorosłych za co serdecznie dziękujemy. Zabawa trwała do 01:00 w niedziele. Po tak aktywnie spędzonym dniu wszyscy udaliśmy się do pokoi na zasłużony odpoczynek.Niedzielne przedpołudnie wykorzystaliśmy na spacery, rozmowy i wspomnienia , a o  godzinie 11:30 wszyscy uczestnicy rajdu pojawili się na ogłoszeniu wyników. Okazały puchar trafił nie po raz pierwszy w ręce Agaty i Mariusza -zwycięzców Letniego Rajdu , którym serdecznie gratulujemy !!!
Nasze imprezy nie mogły by się odbyć bez życzliwości i wsparcia ludzi dobrej woli, sponsorów, instytucji. Serdecznie dziękujemy Basi i Antoniemu, Uli i Jarkowi, Rafałowi  za  poświęcony czas w organizację tego rajdu. Dziękujemy bardzo za miłe i ciepłe przyjęcie Starosty Szczecineckiego, Pani Kierownik Domu Pomocy Społecznej w Bornym Sulinowie  za gościnę,   dziękujemy pracownikom Centrum Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego  „Activ” w Sypniewie za miłe przyjęcie i obsługę  uczestników rajdu.Wsparcie w organizacji rajdu udzielili ponadto: Citroen Polska, Labijak Auto Lama, Ewa Szpot, Targi Retro Motor Show oraz firma deweloperska Quertos.  Patronat medialny nad tegorocznym rajdem objął portal …francuskie.pl.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą atmosferę na imprezie, która dodaje nam sił do organizacji kolejnych spotkań.

Mamy nadzieję, że tegoroczny Letni Rajd  Citroenów, miasto Szczecinek, Borne Sulinowo, Sypniewo  zapiszą się w pamięci uczestników jako miejsca godne polecenia.

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *