W dniach od 28 lipca do 2 sierpnia 2009 w Czechach odbył się 18 światowy zlot Przyjaciół 2CV. Pośród uczestników z tak odległych krajów jak Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Argentyna czy Japonia była nasza klubowa reprezentacja.

Dzięki zjednoczeniu sił entuzjastów „kaczek” z całego kraju i Automobilklubu Toruńskiego udało się po raz pierwszy w historii tych zlotów przeprowadzić spójną kampanię promocyjną Polski. Odnieśliśmy wielki sukces, gdyż polskie 2CV zostały zauważone i stały się rozpoznawalne pośród uczestników z całego świata. Stało się tak dzięki nieocenionemu „Tinkersowi” , który swoją niespożytą energią i entuzjazmem zaraził resztę grupy, sam szalejąc na olbrzymim hipodromie pośród ponad 3400 Citroënów 2CV. Tinkers w roli klauna z towarzyszącym mu nieodłącznie Markiem, wspomagany przez grupę sióstr zakonnych i innych przebierańców wypromował własny zlotowy przebój. Prezentacja Polski, jako kandydata do zorganizowania zlotu w 2013 roku przygotowana i zrealizowana przez Annę-Marie i jej koleżanki, w którą zaangażowana była cała ponad sześćdziesięcioosobowa grupa wypadła rewelacyjnie.
Niestety prawo organizacji przegraliśmy nieznacznie z Hiszpanią , wyprzedzając ogólnego faworyta-jakim była Finlandia.
Ogólnoświatowe spotkanie miłośników 2CV było wspaniała okazją do nawiązania nowych kontaktów z przedstawicielami klubów z całej Europy.
Mamy nadzieję , że dzięki temu nasze następne spotkania będą odbywać się w międzynarodowym gronie.
Zorganizowanie wyjazdu na światowy zlot było możliwe dzięki wsparciu Miasta Poznań, Citroën Polska , firmy Ewy Szpot.

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *