W dniach od 28 lipca do 2 sierpnia 2009 w Czechach odbył się 18 światowy zlot Przyjaciół 2CV. Pośród uczestników z tak odległych krajów jak Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Argentyna czy Japonia była nasza klubowa reprezentacja.

Dzięki zjednoczeniu sił entuzjastów „kaczek” z całego kraju i Automobilklubu Toruńskiego udało się po raz pierwszy w historii tych zlotów przeprowadzić spójną kampanię promocyjną Polski. Odnieśliśmy wielki sukces, gdyż polskie 2CV zostały zauważone i stały się rozpoznawalne pośród uczestników z całego świata. Stało się tak dzięki nieocenionemu „Tinkersowi” , który swoją niespożytą energią i entuzjazmem zaraził resztę grupy, sam szalejąc na olbrzymim hipodromie pośród ponad 3400 Citroënów 2CV. Tinkers w roli klauna z towarzyszącym mu nieodłącznie Markiem, wspomagany przez grupę sióstr zakonnych i innych przebierańców wypromował własny zlotowy przebój. Prezentacja Polski, jako kandydata do zorganizowania zlotu w 2013 roku przygotowana i zrealizowana przez Annę-Marie i jej koleżanki, w którą zaangażowana była cała ponad sześćdziesięcioosobowa grupa wypadła rewelacyjnie.
Niestety prawo organizacji przegraliśmy nieznacznie z Hiszpanią , wyprzedzając ogólnego faworyta-jakim była Finlandia.
Ogólnoświatowe spotkanie miłośników 2CV było wspaniała okazją do nawiązania nowych kontaktów z przedstawicielami klubów z całej Europy.
Mamy nadzieję , że dzięki temu nasze następne spotkania będą odbywać się w międzynarodowym gronie.
Zorganizowanie wyjazdu na światowy zlot było możliwe dzięki wsparciu Miasta Poznań, Citroën Polska , firmy Ewy Szpot.

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Po konsultacji z Prezydentem Amicale Citroën Internationale (ACI) Stefanem Jost oraz zgodnie z sugestiami przedstawicieli Federacji Narodowych w związku z sytuacją polityczną - wojna na Ukrainie, w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników 17.ICCCR 2022 oraz sytuacją gospodarczą - wzrost cen paliwa, a przez to małą ilością zgłoszeń, jako organizator 17.ICCCR 2022, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu organizacji tej największej tego typu imprezy w Europie na 14-18.08.2024r.
Wpłaty dokonane na rok 2022 są ważne na 2024 rok
Ewentualne zwroty wpisowego będą dokonywane tylko na wniosek zainteresowanego do 30.12.2022.

This will close in 10 seconds