Andre Citroën urodził się 5. lutego 1878 roku w Paryżu. Jak co roku miłośnicy i posiadacze marki świętują to wydarzenie podczas obchodów rocznicy urodzin Citroëna w Rydzynie w woj. wielkopolskim. Już za kilka dni, 4. lutego, spotykamy się wszyscy właśnie tam – warto zapisać sobie ten termin w kalendarzu i przyjechać na to wielkie święto francuskiej motoryzacji, pierwsze w tym roku.

Już 4 lutego br. w salonie Anny i Mariusza Rakowskich w Rydzynie odbędą się uroczyste obchody 145. rocznicy urodzin Andre Citroëna.
W programie spotkania przewidziano między innymi wystawę klasyków i zabytków, różne prezentacje, filmy, dyskusje o marce oraz oczywiście tort a także lampkę odpowiedniego do świętowania urodzin napoju. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jedynym warunkiem jest przyjazd swoim Citroënem.

Wszystkich posiadaczy zabytkowych, klasycznych i współczesnych Citroënów zapraszamy do Rydzyny w województwie wielkopolskim. W czasie zeszłorocznych obchodów pojawili się miłośnicy marki z najdalszych zakątków kraju – było ich tak dużo, że zabrakło miejsca na parkingu!

Andre Citroën to postać niezwykła w świecie motoryzacji a co najważniejsze, mający liczne związki z Polską, także rodzinne. Przypomnieniem jego roli i znaczenia dla rozwoju Europy a w szczególności Francji i Polski zajmuje się stowarzyszenie Amicale Citroën Pologne, które jest organizatorem wydarzenia w Rydzynie. Sponsorami urodzin są salon Citroën A.M. Rakowscy, Shiny Garage, Yacco a patronat medialny objął portal Francuskie.pl.

Kategorie: Relacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *